Kui õpilane saab hakkama selle harjutusega, siis oskab ta kasutada kõiki õpitud oskusi ja on peagi valmis tegema 200 meetri ujumisoskuse kompleksharjutust.
Nii harjutades kombineeritakse ja kasutatakse kõiki omandatud oskusi. Harjutusega toimetulek pakub eduelamust ja suurendab vilumust.
Õpilane teeb kogu harjutuse järjest hõljumist abistavate vahenditeta, jalgu põhja panemata ja kuskilt kinni hoidmata.
Õpilane
Nii harjutades saadakse juurde julgust ja oskust hüpata vette, pea ees.
Delfiinihüpped
Õpilane seisab nooleasendis vees, kallutab keha ette ja tõukab end põhjast kahe jalaga lahti ning sukeldub nooleasendis basseini põhja poole. Seejärel suunab end pea ja käte asendit muutes ning pikalt libisedes veepinnale.
Rull-pomm
Õpilane võtab bassini sügavamas otsas ääre peal kükkasendi, asetab varbad üle serva. Kägardab end palliks ja kukutab vette. Palliasendit hoides laseb end vee üleslükkejõul veepinnale hõljuma tõsta.
Põlviliasendist kukkumine
Õpilane teeb seda harjutust basseini sügavamas otsas. Paneb ühe jala varbad üle basseini serva ja kükitab. Asetab teise jala põlve serval oleva jala kõrvale, võtab nooleasendi ja kukutab end vette, käed ja pea ees. Esimesena sisenevad vette sõrmed ja siis ülejäänud keha.
Põlviliasendist hüpe
Õpilane teeb seda harjutust basseini sügavamas otsas. Paneb ühe jala varbad üle basseini serva, teise jala põlve aga serval oleva jala kõrvale. Võtab nooleasendi ja laseb kehal vajuda ettepoole. Siis tõukab serval oleva jalaga nii, et jalg sirutub. Sirutab välja kogu keha ja siseneb vette, käed ja pea ees, ning libiseb nii kaugele, kui hoogu jätkub.
Õpetaja tuletab õpilastele meelde: ka rannas peab iga kord enne vette hüppamist kindel olema, et koht on hüppeks piisavalt sügav ja sobiva põhjaga!
Kui õpilane on sooritanud selle harjutuse, on ta valmis läbi tegema ka 25 meetri kompleksharjutuse, mis sisaldab kõiki õpitud põhioskusi, mida on ujumisoskuseks vaja.
Nii harjutades õpitakse kombineerima oskusi: pea ees basseini servalt noolsirgelt vette sisenemine, libisemine jalgade tööga, veepinnale tulemine ja hingates krooli ujumise alustamine.
Harjutust sooritatakse basseini sügavamas otsas. Õpilane kükitab basseini äärel, varbad üle serva. Sirutab käed nooleasendisse, hoiab pea käte vahel. Kallutab ülakeha ette ja vaatab otse enda alla basseini põhja suunas. Laseb end vajuda vee suunas ette, käed ees. Tõukab kahe jalaga tugevalt, nii et kogu keha on välja sirutatud ja libiseb sirutatuna vette. Esimesena sisenevad vette käed.
Vee all tuleb hoida noole asendit ja vaadata otse põhja. Libiseda tuleb krooli ujumise jalgade tööga võimalikult kaugele. Õpilane suunab käelabad pisut üles, et keha veepinnale juhtida. Kui õpilane jõuab pinnale, alustab ta krooli ujumise käte tööd ja ujub hingamisega krooli vähemalt kümme meetrit.
Õpetaja tuletab õpilastele meelde: ka rannas peab alati enne vette minemist kindel olema, et koht ja tingimused sobivad ujumiseks ning vettehüpe on ohutu!